SK Tichá | | Muži | Preview k zápasu

Preview: SK Horní Suchá – SK Tichá (sobota, 17:00)

Před zápasem. 21.kolo ČPP I. A třídy sk. B.

Druhý ”anglický” týden pro žlutomodré pokračuje dál. ČPP I.A třída sk.B vstupuje do závěrečné fáze. Tichou čeká obtížný zápas v Horní Suché.

SOUPEŘ

Horní Suchá nejde do posledních šesti zápasů úplně v komfortní situaci, alespoň vzhledem ke svému postavení v tabulce. V dosavadních dvaceti kolech nasbírali hráči soupeře 20 bodů (6-2-12) a momentálně jim v tabulce patří desátá příčka. “Sušani“, jak se hráčům z karvinského okresu přezdívá, získal v minulém kole cenný bod na půdě Kozlovic. Za utkání v Kozlovicích nemám klukům úplně co vytknout, snad jen neproměňování šancí. Je to velká škoda, jelikož jsme domácí sedmdesát minut do ničeho nepustili, kromě dvou náznaku po rohových kopech. Naopak my už v první půli měli čtyři velice slušné příležitosti ke skórování a troufám si říct, že to rozhodlo o konečné remíze. Tam jsme utkání mohli dostat jednoznačně na svou stranu," řekl po zápase trenér Horní Suché Ondrej Hačin ml. Soupeř stejně jako Tichá absolvoval ve středu pohárové utkání, ve finále OFS Karviná porazil v derby na hlavním stadionu MFK Karviná sousední Albrechtice 2:0 a postoupil tak další fáze poháru (více).

TICHÁ

Žlutomodří v minulém kole porazili na domácím hřišti Jablunkov, díky trefě Lukáše Kunčíka 1:0. Bylo to zároveň třetí domácí utkání v řadě, které skončilo na jaře tímto výsledkem. Musím jenom smeknout. V těchto amatérských podmínkách, bez řízené regenerace, takhle zvládnout třetí zápas během sedmi dnů.. velké uznání pro celou kabinu. Rozdíl v pohybu byl od začátku zřetelný, Jablunkov zde podal velmi sympatický výkon a v prvním poločase byl lepším týmem. Fotbal ale někdy umí překvapit, stejně jako dnes, kdy se ve 28. minutě po ojedinělé akci trefil parádně levačkou Kunčík. Druhý poločas přinesl zcela jiný fotbal. Hosté nadále kousali, ale nakonec nebýt naší nepřesnosti v koncovce, nebo výborných zákroků gólmana Pindora, odjeli by s debaklem. Místo toho se zrodil už tradiční domácí výsledek 1:0. Právě ta nula, je jubilejní 80 vychytané čisté konto našeho brankáře Vlastimila Pikulíka v dresu Tiché. Symbolicky v roce, kdy klub slaví 80 let," hodnotil utkání Daniel Kula.

DIVÁCI

Podzimní souboj loňských nováčků I. A třídy vyzněl výsledkově lépe pro Tichou, která zvítězila 3:0. Horní Suchá získala více jak polovinu svých bodů právě na domácím hřišti. Svůj bodový zisk bude chtít rozšířit i v zápase proti Tiché. 21. kolo I. A třídy sk. B nabídne zajímavé utkání, ve kterém budou chtít oba celky získat všechny tři body.21. kolo ČPP I. A třídy sk. B

Horní Suchá (10. místo, 20 bodů) – Tichá (6. místo, 32 bodů)

Sobota 17:00, Sportovní areál František

Rozhodčí: Kubáček Vojtěch - Hošek Jiří, Perniš Ľuboš.POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (23. září 2023)

Tichá – Horní Suchá 3:0 (2:0)

Branky: 20. Kunčík Lukáš, 24. Kunčík Lukáš, 77. Svoboda Štěpán. Žluté karty: Štengl, Pietrasz, Urbaník. Červené karty: 36. Witosz, 39. Pietrasz. Rozhodčí: Kotas Adam – Závodný Vít, Kaszper David. Diváci: 56.

Tichá: Pikulík – Kocián T., Balcárek, Jiřík, Tuček (86. Srněnský) – Fajčák (77. Čuport), Svoboda, Tománek (65. Kerekeš) – Švrček O. (65. Lindovský), Kocián D., Kunčík (86. Bartoš)

Horní Suchá: Štromp J. – Urbaník, Pietrasz, Štengl, Štromp P. – Ševčík (86. Sobek), Krajčo, Witosz, Jurčák (72. Lukáš) – Stuchlík, Pastušek (77. Kijonka)