POHÁR - SEMIFINÁLE, neděle 17.03.2024, 15:00

Pohárová povinnost splněna: Studénka - Tichá 1:5

Fotbal Studénka:

Zalacko – Malina, Beshenets (78. Farny), Šimsa, Adamenko – Dýčka, Maksymovych (82. Bartusek), Vlk, Rapák (46. Perůtka) – Kött (46. Vacula), Ondruš (78. Mrštík)

SK Tichá:

Pikulík – Kunčík, Švrček R., Kocián T., Jalůvka – Tománek (58. Švrček O.), Fajčák, Svoboda (82. Bartoš) – Lindovský, Kocián D., Bajer (90. Srněnský)

Branky: 55. Dýčka David – 40. Svoboda Štěpán, 43. Kocián Dominik, 45. Kocián Dominik, 56. Kunčík Lukáš, 88. Fajčák Daniel

Žluté karty: Maksymovych, Rapák, Ondruš – Tománek, Bajer.

Rozhodčí: Španihel Patrik – Paťava Adam, Kutěj Štěpán.

Diváci: 90

Stadion: UT Bílovec

Komentář

Tichá zvládla pohárový duel proti Studénce a z půdy aktuálně druhého celku Okresního přeboru si veze postup do finále OFS Nový Jičín. Domácí měli v úvodní půlhodině více brankových příležitostí, ale velmi dobře chytajícího Pikulíka se jim překonat nepodařilo. Studénka vzdorovala do samotného závěru první půle, když se gólově prosadil Štěpán Svoboda a poté dvakrát Dominik Kocián. Ve druhém poločase viděli diváci další tři branky, takže konečný rezultát zní: Studénka - Tichá 1:5.

Ohlasy

SK Tichá:

DANIEL KULA: "Vítězstvím jsme splnili náš postupný cíl, ale opět se ukázalo, že role favorita nám nesedí. Stejně, jako v předchozích kolech jsme se přizpůsobili v tempu soupeři, ač umíme hrát rychleji. V nasazení jsme tahali za kratší konec takřka celý první poločas. Týmový výkon se bohužel zatím nedaří zvednout, a tak utkání dnes rozhodla naše vyšší individuální kvalita v ofenzívě, protože na šance soupeř v první půli výrazně vedl. Naštěstí pro nás však bez úspěchu. Třemi trefami v závěru prvního poločasu jsme dostali zápas pod kontrolu a i přes inkasovanou branku jsme žádné drama už nepřipustili. Vzhledem k okolnostem, v jakých se rodila sestava pro dnešní zápas, musíme být velmi spokojeni s výsledkem."