FAČR: Zapojte svou třídu do kampaně Trénuj jako reprezentant
Trénujete vaši třídu jako reprezentanty? Předveďte nám to na sérii cvičení během hodiny tělocviku, nahrajte výsledky svých dětí do systému a vyhrajte třídní výlet na utkání fotbalové reprezentace!
Kampaň Trénuj jako reprezentant apeluje na všechny aktivní učitele prvního stupně základních škol. Namotivujte své děti ke kvalitnímu sportovnímu výkonu zábavnou a strukturovanou hodinou tělocviku a zaregistrujte se do soutěže o nezapomenutelný zážitek. Budoucí reprezentanti mohou růst před očima i vám.
Píle fotbalistů a fotbalistek nikdy nekončí. Ať už slaví výhru v mládežnickém turnaji, či sbírají desítky reprezentačních startů, stále se vracejí na trénink, aby tvrdě pracovali a rozvíjeli své silné a slabé stránky. Důležitými aspekty celého procesu jsou motivace a zábava. Hráčům i hráčkám fotbalu musí tvrdá práce vykoupená krásnými brankami, přihrávkami, centry i skluzy dávat smysl a pocit naplnění. K tomu bez ohledu na věk přispívá komunita v rámci týmu, či školy a rodinné vztahy. Učitelé, rodiče, trenéři a reprezentační idolové hrají klíčovou roli ve formování mladých fotbalistů a fotbalistek.
Z tohoto důvodu jsme se rozhodli spustit kampaň Trénuj jako reprezentant, kterou cílíme primárně na učitele a učitelky prvního stupně základních škol po celé republice. Kampaň se skládá z videomanuálu šesti fotbalových i všesportovních cvičení, jimiž můžete ozvláštnit hodinu tělocviku. Výsledky dětí lze poté nahrát do našeho systému a spolu s celou třídou soutěžit o výlet na utkání fotbalové reprezentace proti Irsku v rámci březnového srazu.
Kampaň Trénuj jako reprezentant si klade za cíl zábavnou a smysluplnou formou budovat a posilovat vztah nejmladší generace českých dětí s fotbalovými reprezentanty. Fotbalová asociace České republiky vystupuje jako garant těchto hodnot, nicméně jejich nositelem může být každý český občan. Reprezentace nezastupuje profesionální fotbalovou sféru, nýbrž každého českého fanouška.
Pevně věříme, že spoustu nositelů pozitivního vztahu k českým fotbalovým reprezentantům nalezneme mezi řadami učitelů a učitelek. Zapojením se do kampaně se svou třídou a vytvořením zábavné hodiny tělocviku nepomůžete pouze s předáním těchto hodnot, ale také v rámci obecné motivace dětí na poli celého sportu a prvotního stanovení jejich silných stránek.
Chcete-li se se svou třídou do kampaně zapojit, shlédněte instruktážní video, které naleznete níže. Kromě úvodní slova našich garantů v něm naleznete videomanuál šesti cvičení pro děti včetně doprovodných slidů o tom, jak je na hodině tělocviku sestavit, jaké pomůcky si připravit, či co v nich měřit. Všechna cvičení jsou navržena tak, aby kombinovala základní všesportovní i fotbalové dovednosti s největším důrazem na motoriku a zároveň byla měřitelná a ne příliš náročná na přípravu i provedení. Chytlavé názvy cvičení jsou odvozeny z reálných herních situací tak, aby pomohly děti motivovat.
Po provedení hodiny tělocviku s kampaňovými cvičeními můžete zanést výsledky dětí do systému, který naleznete zde. Pro účast v soutěži o třídní výlet na utkání fotbalové reprezentace stačí zanést vaše jméno, příjmení a email spolu s názvem školy a třídy, křestními jmény dětí a jejich výsledky v rámci jednotlivých cvičení.
Systém bude otevřen do 27. 2. Vítězné třídě pošleme oznámení na e-mail den poté. Cvičení mohou s dětmi ve volném čase podstoupit i jejich rodiče. I v tomto případě lze zanést výsledky do našeho systému.
Děkujeme všem účastníků kampaně a na vítěznou třídu se budeme těšit v březnu! Věříme, že si pro děti připravíte nezapomenutelnou fotbalovou hodinu.
Zdroj: fotbal.cz
Aktuální články
ZLM starší přípravka - 2.kolo
OFS Nový Jičín - Zimní liga mládeže 2025/2026. 11. ledna 2026, Odry.
ZLM starší žáci - 2.kolo
OFS Nový Jičín - Zimní liga mládeže 2025/2026. 10. ledna 2026, Pustějov.
David Trunda: Věřím, že všechny změny budou ku prospěchu celého fotbalového hnutí
První hektické měsíce ve funkci, podpora mládeže i ženského fotbalu, blížící se baráž o postup na světový šampionát či spolupráce...

