Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

FAČR zřídila specializované Centrum ochrany dětí

30.11.2021 | SK Tichá

FAČR ve spolupráci s UEFA, zřídila Centrum ochrany dětí FAČR.

„Na fotbalové asociaci si uvědomujeme naši sociální zodpovědnost a jako největší sportovní asociace nově zřizujeme Centrum ochrany dětí FAČR. Jsme tak jednou z 54 zemí Evropy, které se v koordinaci s UEFA do tohoto programu na pomoc dětem zapojily,“ říká předseda FAČR Petr Fousek.

Centrum ochrany dětí FAČR se bude ve fotbalovém prostředí věnovat péči dodržování zásad bezpečného prostředí pro děti v rámci celého fotbalového hnutí a koordinovat zapojení této problematiky do vzdělávání FAČR. Po vydání Manuálu pro trenéry, rodiče a děti, na jejímž vzniku FAČR spolupracovala s Linkou bezpečí, jde o další krok ke zvýšení bezpečí nejmenších.

„Naším cílem je změnit kulturu sportu, zlepšit komunikaci v rámci tréninkového procesu, ale i v běžném životě. To, jak bude sportovní prostředí vypadat, záleží na nás všech. Pro mě jako pro nově zvoleného předsedu FAČR je to jeden z důležitých kroků, kdy může asociace využít svého postavení, vlivu i odborníků a být připravena pomoci těm, kteří ji potřebují. Výsledky naší práce v tomto směru sdílíme i s dalšími sportovními asociacemi a také s veřejností, což je naprosto unikátní kombinace a já jsem rád, že podobný dialog iniciuje právě FAČR,“ dodává Petr Fousek.

Celý článek 
ZDE.


 
Nábor
Aktuální články
Utkání
Muži | Sobota 06.11.2021, 14:00
1. kolo
1:3
TJ Fryčovice - SK Tichá
 
Muži | Sobota 12.03.2022, 18:00
Příprava
VS.
TJ Klimkovice - SK Tichá
 
 
© SK Tichá & eSports.cz s.r.o. Informace o autorských právech
RSS
Počet návštěv: 72681| Posledních 7 dnů: 302