Archiv

FAČR zorganizovala první ročník turnaje druhých stupňů ZŠ

V průběhu podzimu se po celé republice odehrála série turnajů určená pro žáky druhých stupňů základních škol. Do nově vzniklého projektu se zapojilo téměř tři sta škol z celého Česka.

Zápis z jednání Pravidlové komise FAČR

Zápis z jednání Pravidlové komise FAČR konané dne 21. 11. 2023 v Medlově, den po utkání ČR - Moldavsko, které členové komise společně navštívili.

Výchova rozhodčích je jednou z priorit Komise rozhodčích FAČR

Fotbalová mužstva vychovávají nadějnou mládež a pravidelně doplňují a posilují své kádry, podobně na tom jsou i fotbaloví rozhodčí v tuzemských profesionálních soutěžích.

FAČR v novém roce spustí pro své členy novou verzi informačního systému

Fotbalová asociace České republiky spustí na začátku příštího roku novou verzi informačního systému Naše ISko, který nahradí stávající IS FAČR. Fotbalové hnutí v Česku dostane moderní platformu, prostřednictvím které bude moci komunikovat se sekretariátem asociace, podávat žádosti, sledovat statistiky či spravovat svůj členský profil.

Novelizace Soutěžního řádu mládeže a žen FAČR

FAČR by tímto ráda informovala o novelizaci Soutěžního řádu mládeže a žen FAČR, kterou přijal Výkonný výbor FAČR dne 8. 11. 2023 s účinností od 9. 11. 2023.

McDonald's Cup se vrací

Dne 6. listopadu se otevírají registrační brány jubilejního 25. ročníku McDonald’s Cupu, největšího turnaje v České republice určeného pro žáky prvních stupňů základních škol. 

Podzimní měsíce opět přilákaly na hřiště tisíce nových dětí

Září a říjen se opět staly ve fotbalových klubech měsíci, kdy mají holky i kluci možnost přijít si vyzkoušet své první tréninky a poté případně začít chodit na fotbal pravidelně. 

V Norsku proběhl UEFA Share lektorů brankářských licencí

Koncem října v norském Oslu proběhl UEFA Share lektorů brankářských licencí. Za Česko se této akce zúčastnili Petr Kouba (garant licencí Trenér brankářů UEFA) a Vojtěch Mareček (koordinátor licencí Trenér brankářů UEFA).

Linka bezpečí NAŽIVO

Linka bezpečí ve spolupráci s FAČR prostřednictvím programu Linka bezpečí ve vašem klubu (nově Linka bezpečí NAŽIVO) již druhým rokem navštěvuje fotbalové sportovní kluby. 

Setkání s internacionály - jubilanty

V pražské restauraci „U Pivrnce“ na Hradčanském náměstí se uskutečnilo setkání vedení Nadace fotbalových internacionálů s bývalými reprezentanty, slavícími v letošním roce kulatá životní jubilea.

FAČR se připojuje k náborové kampani UEFA „Staň se rozhodčím“

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) se přidává k náborové kampani Evropské fotbalové unie (UEFA) „Be a referee – Staň se rozhodčím“. UEFA ve spolupráci se všemi členskými zeměmi reaguje na postupný úbytek a klesající počet rozhodčích napříč starým kontinentem, které hodlá pozastavit i spuštěním zmíněné celoevropské kampaně.

FAČR měla zástupce na workshopu FIFA v uzbeckém Taškentu

V úvodu října se v hlavním městě Uzbekistánu uskutečnil workshop FIFA za účasti vybraných evropských a středoasijských fotbalových asociací. Svého zástupce vyslalo i Česko, které reprezentoval koordinátor ženských reprezentací a projektový manažer FAČR Jakub Tomek.

Náš fotbal živě: O vítězství Kozlovic rozhodla až diskutabilní penalta

První podzimní zastávkou projektu Náš fotbal živě bylo utkání mezi Kozlovicemi a Tichou. Domácí Kozlovice po sporné penaltě nad Tichou zvítězily 1:0, čímž si připsaly již šestou výhru v letošní sezóně.

Náš fotbal živě z podhůří Beskyd

Je tu první podzimní zastávka projektu Naš fotbal živě. Tentokrát se oproti minulému utkání přesune projekt o kus severněji, a to konkrétně do podhůří Beskyd do obce Kozlovice. V sobotu 30. září od 11:00 přivítají domácí FC Kozlovice na svém hřišti soupeře ze sousedství SK Tichou.

FAČR upřesnila výklad pravidla týkající se nahrazení zraněného hráče před začátkem zápasu

Výkonný výbor FAČR schválil per rollam zpřesnění výkladu pravidla pro situace, kdy se před utkáním zraní hráč základní sestavy. I nadále bude moci být nahrazen zdravým náhradníkem, ale už nebude moci být zapsaný jako náhradník.

Zobrazeno 1–15 z celkem 81

Aktuální články

Semifinále poháru proti Studénce v březnu

Ve hře jsou již poslední čtyři týmy, semifinále a následné finále se odehraje v jarní části sezóny 2023/2024. Pohár Okresního...

Hráči přípravky odstartovali zimní přípravu

Přípravka odstartovala první prosincový víkend zimní přípravu, ve které ji čeká stejně jako v loňském roce Zimní liga mládeže OFS...

#HIGHLIGHT: Sestřihy podzimních zápasů

Sezóna 2023/2024. Sestřihy gólů z podzimních zápasů ČPP I.A třídy sk.B.