SK Tichá |

Petr Čech opět předával své zkušenosti na licenci trenérů brankářů

Účastníci právě probíhající licence Trenér brankářů UEFA B, přivítali mezi sebou vzácného hosta. Petr Čech, významná postava světového fotbalu a bezesporu nejlepší brankář v historii českého fotbalu, se v poslední době účastní jako lektor licencí pro trenéry brankářů.

Petr Čech strávil s účastníky licence celý den. Na začátku byl přítomen na přednášce pana Radovana Knapa ze společnosti DynaOptic, která se zabývá neurovizuálním a kognitivním tréninkem. Tyto metody Petr ve své kariéře pravidelně využíval, proto v této části byla četná diskuze.

Po ní následovala beseda s Petrem a také s dalším skvělým českým brankářem, Petrem Koubou. Oba pánové se podělili o své bohaté zkušenosti. Prozradili jak probíhaly tréninky v jejich dětství a co jim v jejich kariérách pomohlo dostat se na vrchol. Petr Čech své vyprávění doprovodil video ukázkami tréninkových cvičení z Chelsea a Arsenalu.

Po obědě byla na programu přednáška trenéra brankářů AC Sparta Praha Martina Ticháčka. Ten mluvil o důležitosti poziční hry brankářů. Celou teorii poté předvedl společně s Petrem Čechem na hřišti v praxi, kdy do cvičení na hru nohou a výběr místa zařadili také prvky neurovizuálního tréninku.

  • Petře, během pár měsíců jste se v rámci FAČR třikrát podílel na akcích které se týkají vzdělávání trenérů brankářů. Co pro Vás osobně tato činnost znamená?
"Vzdělávání trenérů brankářů je velmi důležité, jelikož brankáři jsou základními kameny úspěchu svých týmů a potřebují podle toho pracovat. Česko má tradici ve vychovávání brankářů a je také důležité tuto tradici udržet a dát možnost trenérům srovnávat práci v jiných evropských/ světových asociacích , aby si rozšířili obzory a posunuli se a tím pádem posouvali i své svěřence."

Celý článek ZDE.


Aktuální články

Druhá zimní porážka: Valašské Meziříčí "B" - Tichá 4:3

Zimní příprava 2024.

Buďte s námi V REPRE! Lukáš Vácha a Alex Král hosty nového dílu podcastu

Buďte s námi V REPRE! Česká reprezentace ve spolupráci se svým partnerem TCL spustila před pár týdny podcast, ve kterém budou vystupovat...

Započal maraton valných hromad krajských fotbalových svazů

Po valných hromadách okresních fotbalových svazů, které se každoročně konají v souladu se stanovami FAČR v lednu a počátkem února,...