NAPSALI O NÁS | Velké finále pro Jakubčovice
Fotbalisté jakubčovického Tatranu ovládli finále okresního poháru. Na stadionu v Novém Jičíně porazili Tichou 3:1. Šlo o velkolepou akci. Okresní svaz v čele s Radimem Dreslerem se jako organizátor vytáhl. Fotbalový zápas povýšil i na společenskou událost.
„Smekám před organizátory. Tak precizně připravenou akci jsem už dlouho neviděl. Byl to opravdu pravý fotbalový svátek,“ chválil na úvod trenér vítězného týmu Dušan Harazim.
Tatran byl proti Tiché, která hraje I. A třídu favoritem. Na hřišti svou roli splnil. Nutno ale říci, že Tichá podala sympatický výkon. Už po jedenácti minutách hry se k odraženému míči dostal Vavroš a na zadní tyči uklidil balón placírkou do sítě. Ještě do poločasu přidaly Jakubčovice druhou branku. Střelou z boku se prosadil Zagol. „Zaslouženě jsme vedli. Nicméně i soupeř měl své šance,“ podotkl kouč Tatranu.
Favorit udělal pro druhý poločas změny v sestavě. „Chtěli jsme, ať si atmosféru finále na hřišti užije, co nejvíce hráčů. Nakonec jsme šest minut před koncem dostali gól na 1:2 a soupeř utkání zdramatizoval. Ve třetí minutě nastavení dával balon pod sebe Ďurica, hráč Tiché ho zastavil rukou a kopala se penalta, kterou Vavroš proměnil.“

Jakubčovice zvedly pohár nad hlavy po sedmi letech. „Jsme rádi, že se nám podařilo pohár vyhrát. Troufnu si říci, že zaslouženě,“ podotkl Dušan Harazim. Jeho svěřenec, a to brankář Zdeněk Buček si odnesl cenu pro hráče zápasu.
Pohárová mise Jakubčovicím ještě nekončí. Nyní na svěřence trenér Dušana Harazima čeká duel v Krásných Loučkách.
Zdroj: Roman Brhel, Deník.cz
Aktuální články
Newsletter Gól se vrací: Exkluzivní obsah a novinky z FAČR přímo do vaší schránky
Fotbalová asociace České republiky od začátku roku 2026 obnovuje vydávání pravidelného informačního servisu Newsletter Gól.
Fotbalový ples 2026
Fotbalový ples SK Tichá se opět uskuteční v Kulturním domě. V sobotu 7. února 2026 proběhne již osmý ročník této společenské akce.
ZLM mladší žáci - 2.kolo
OFS Nový Jičín - Zimní liga mládeže 2025/2026.

