SK Tichá | | Tiskové zprávy

FAČR zorganizovala první ročník turnaje druhých stupňů ZŠ

V průběhu podzimu se po celé republice odehrála série turnajů určená pro žáky druhých stupňů základních škol. Do nově vzniklého projektu se zapojilo téměř tři sta škol z celého Česka.

„Turnaj druhých stupňů základní škol je novinkou v našem portfoliu školních akcí v rámci programu Fotbal ve školách, který děláme jako fotbalová asociace ve spolupráci s UEFA. Věděli jsme, že je mezi školami velká poptávka po turnajích pro druhé stupně v počtu 10+1, protože většinou se hraje jen malý fotbal. Zavedli jsme navíc pravidlo, že se turnajů mohou účastnit pouze hráči krajských přeborů a nižších soutěží,“ říká Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

Hned první turnaj druhých stupňů základních škol přinesl mnoho zajímavých fotbalových soubojů a byl hodnocený jako velmi správný krok. „Máme skvělé zpětné vazby ze škol i od samotných hráčů. Během turnajů jsou vidět výborné fotbalové výkony i velké emoce. Spousta dětí hrálo podobný turnaj za své školy úplně poprvé a moc si to užívaly,“ dodává Michal Blažej.

Série turnajů vyvrcholila finálovými turnaji v rámci jednotlivých krajů, pouze v Jihomoravském kraji se finále odehraje až na jaře příštího roku. Právě na jihu Moravy byl o turnaj největší zájem. Jen v okrese Břeclav se přihlásilo 20 základních škol a celkově v kraji se zúčastnilo 45 škol.

„Tento rok se nám celkově v rámci republiky přihlásilo na tři sta škol, což je úplná paráda. Všichni si samozřejmě přejeme, aby se toto číslo v dalších letech ještě zvyšovalo,“ pochvaluje si Michal Blažej. Slova chvály slyšeli z mnoha stran i samotní organizátoři turnajů po celé České republice.

„Zpětná vazba ze škol je opravdu velmi pozitivní. Všichni si pochvalují především ten formát 10+1, protože v minulosti se hrály podobné turnaje v tělocvičnách, halách nebo jako malé formy 5+1 nebo 7+1. Tohle je zase něco jiného a jak posloucháme učitele ze škol, tak všechny to moc baví,“ doplňuje Grassroots trenér mládeže Filip Krhut, který se podílel na organizaci finálového turnaje v Praze.

Zdroj: fotbal.czAktuální články

Druhá zimní porážka: Valašské Meziříčí "B" - Tichá 4:3

Zimní příprava 2024.

Buďte s námi V REPRE! Lukáš Vácha a Alex Král hosty nového dílu podcastu

Buďte s námi V REPRE! Česká reprezentace ve spolupráci se svým partnerem TCL spustila před pár týdny podcast, ve kterém budou vystupovat...

Započal maraton valných hromad krajských fotbalových svazů

Po valných hromadách okresních fotbalových svazů, které se každoročně konají v souladu se stanovami FAČR v lednu a počátkem února,...