Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

FAČR: Manuál pro trenéry, rodiče a děti

21.09.2021 | SK Tichá

FAČR představuje po třech letech aktualizovaný MANUÁL.

Aktualizovaný Manuál pro rodiče, trenéry a děti je nyní podpořen finančním grantem UEFA, který FAČR získala na základě úspěchu českých reprezentačních týmů v soutěži fair-play v sezoně 2019/2020.

„Jde o vynikající myšlenku a je dobře, že se k ní opět jako asociace ve spolupráci s UEFA připojujeme. Fotbal nelze vytrhnout ze společnosti, v níž se negativní prvky, zásadně ovlivňující právě také děti, projevují. Fotbalová asociace České republiky, která organizuje a řídí soutěže právě pro desítky tisíc dětí a sdružuje dohromady na tři stovky tisíc svých členů, vnímá svoji úlohu a společenskou odpovědnost v této velmi důležité oblasti,“ uvedl Petr Fousek, předseda FAČR.„Aktualizovaný Manuál pro rodiče, trenéry a děti vychází z velké poptávky, která po něm byla. Obsahuje mnoho témat, připomíná naši spolupráci s Linkou bezpečí, podporu myšlenku fair-play ve fotbale a sportu obecně a také naši Zelenou kartu všeobecného respektu. Trenérky a trenéři ve sportu jsou velmi důležitými postavami ve výchově dětí, budují v nich smysl pro férové soutěžení a kamarádství. Ale nelze přehlížet nejrůznější vnější a nebezpečné vlivy, na něž děti mohou v běžném životě narazit. Manuál je zde proto, aby trenérům či rodičům pomohl a správně nasměroval při řešení zmíněné problematiky,“ uvedla Michaela Veselá, manažerka sociálních projektů FAČR.

 
Utkání
Muži | Sobota 23.10.2021, 14:30
13. kolo
3:0
SK Tichá - TJ Ostravice
 
Muži | Sobota 30.10.2021, 14:30
1. kolo
VS.
SK Tichá - TJ Jeseník n.O.
 
 
© SK Tichá & eSports.cz s.r.o. Informace o autorských právech
RSS
Počet návštěv: 67490 | Posledních 7 dnů: 501